Joost’s kookhoekje 23 - Twee keer Nederlands

Twee winterse Nederlandse gerechten deze keer: Pompoensoep en stoofpeertjes.

Pompoensoep is erg populair in de macrobiotische en antroposofische hoek. En tòch erg lekker.

Schil een groene pompoen (die is zoeter dan de oranje variant, gek hè!?), snijd hem in tweeën, verwijder de pitten en snijd hem in blokken. Kook dit in kruidenbouillon met wat ui en knoflook en groenten als winterpeen, knolselderij, prei en spercieboontjes. Sommigen doen bij deze soep wat kerriepoeder, maar ik zelf ga liever niet zo ver en prefereer gemalen koriander. De soep is klaar als de pompoen niet meer als zodanig is te herkennen. Lekker met Turks brood.

Stoofpeertjes: Een toetje, voor in de herfst of winter.

Schil stoofpeertjes, laat de steeltjes eraan zitten. Zet ze rechtop in een smalle pan. Kook ze in met water aangelengde, en met kruidnagel, kaneel en suiker op smaak gebrachte rode wijn. Laat dit minstens een uur pruttelen. Serveer warm.